Slaměnka květová voda

Slaměnka květová voda

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Zmírňuje stopy po akné, čistí póry, působí proti zarudnutí pokožky

147 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

Výrobce: Soaphoria

Soaphoria - Slaměnka - přírodní květová voda


Stimuluje krevní oběh, má protizánětlivé a stahující účinky. Je vhodná k ošetření přetížené pokožky a ucpaných pórů. Má blahodárné účinky proti zarudnutí pokožky, zmírňuje stopy po akné. Tuto květovou vodu získáváme ze žlutých květů Immortelle, které pocházejí ze středomořské oblasti. Tyto květiny rostou na suchých, slunných místech. Mají stříbřité listy a jasně žluté květy, které neztrácejí barvu ani po vysušení, proto jejich voláme Immortelle, což v překladu znamená nesmrtelný.

Vhodná na:

  • všechny typy pleti, včetně jemné, citlivé ale zejména na suchou pleť a pokožku
  • zklidňuje pokožku obličeje i hlavy
  • regeneruje, posílí, redukuje vrásky a vyrovnává barevný tón pleti
  • hydratuje a fixuje vláhu ve vrstvách pokožky

Způsoby aplikace:
nastříkejte na pleť a krk, celé tělo po čištění ráno a večer
jako obklad při podrážděné pokožce
pro voňavý účes nastříkejte do vlasů a pročešte

Neobsahuje alkohol.
Země původu: Francie
Složení: Helichrysum italicum Flower Water
Objem / hmotnost: 50ml
pH: 3.8 - 5.0

Hydroláty nebo květové vody jsou aromatické vody, které vznikají při destilaci siličnatého rostlinného materiálu. Během destilace vodní parou se oddělují látky rozpustné v tucích a látky rozpustné ve vodě, které do vody přecházejí. Čistý přírodní produkt obsahuje blahodárné a léčivé složky, žádné přidané látky. Jejich každá kapka obsahuje esenci dané rostliny či byliny.

POUŽITÍ:
Květové vody mají široké využití v kosmetické péči a také při péči o těhotné ženy, kojence a seniory. Mají mnohem jemnější účinky jako éterické oleje, aplikuji se přímo na pokožku a není potřeba dále je ředit. Mohou se používat ve formě sprejů nebo místo pleťové vody. Přidávají se do základů krémů či gelů, do vody na inhalaci, do koupelí, zvlhčovačů vzduchu nebo do napařovačů. Vhodné jsou všude tam, kde není praktické nebo žádoucí použít olej, případně alkohol. Vytvářejí na pokožce aktivní hydratační ochrannou vrstvu se zjemňujícími, zklidňujícími a léčivými účinky. Jsou vhodné pro všechny typy pleti včetně poškozené, podrážděné a citlivé, počínaje spáleninami od slunce, vysušené pokožky vlivem prostředí až po péči o kojence.


Spektrum vůní se u hydroláty mění a odpovídá složení bioaktivních látek, které obsahují. Některé voní jako éterický olej a příslušná destilovaná rostlina, některé voní málo a jiné zase sladce jako vody z pomerančových květů nebo růže. Květové vody jsou obvykle na vzhled čiré, někdy se slabým matem, který může mít barvu od růžové po modrou podle destilované rostliny. Hydroláty se mezi sebou mohou míchat podobně jako éterické oleje.
Většina komerčních "květových vod" jsou pouze syntetické parfémované vody nebo v lepším případě alkoholové směsi, kdy se éterické oleje rozmíchávají do vody pomocí emulgátorů. Často se termín zaměňuje s "toaletní vodou", které jsou však alkoholové a pro pokožku nevhodné. Někdy se i do pravých květových vod přidává alkohol kvůli jejich konzervaci, což zcela mění jejich povahu a terapeutickou hodnotu.

UPOZORNĚNÍ!
Květové vody jsou velmi citlivé na mikrobiologickou kontaminaci. Neobsahují alkohol. Z tohoto důvodu hydroláty po otevření musí být dobře uzavřené, mimo světla a tepelného zdroje. Po otevření spotřebujte do 6 měsíců.

 

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info