Chrpa polní květová voda

Chrpa polní květová voda

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Zmírňuje otoky očí, redukuje vrásky, regeneruje, tonizuje...

147 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Soaphoria

Soaphoria - Chrpa polní - přírodní květová voda


Zklidňuje unavené, podrážděné oči, zmírňuje otoky pod očima, osvěžuje kožní tkáně, zmírňuje podráždění pokožky. Jemně stahuje rozšířené póry a má protizánětlivé účinky. Je ideální na ošetření unavených, oteklých, podrážděných očí. Po těžkém dní stráveném před počítačem zklidňuje unavené oči. Obnovuje poškození pokožky.

Vhodná na:

  • všechny typy pleti, včetně jemné, citlivé ale zejména na suchou pleť
  • zklidňuje a zklidňuje pokožku obličeje i hlavy
  • regeneruje, posílí, redukuje vrásky a vyrovnává barevný tón pleti
  • hydratuje a fixuje vláhu ve vrstvách pokožky

Způsoby aplikace:


nastříkejte na pleť a krk, celé tělo po očištění ráno a večer
jako obklad při podrážděné pokožce
pro voňavý účes nastříkejte do vlasů a pročešte

Neobsahuje alkohol.

Země původu: Francie

Složení: Centaurea cyanus Flower Water

Objem / hmotnost: 50ml
pH: 5.0 - 6.0

ECO-CERTIFIKOVANÝ

Hydroláty nebo květové vody jsou aromatické vody, které vznikají při destilaci siličnatého rostlinného materiálu. Během destilace vodní parou se oddělují látky rozpustné v tucích a látky rozpustné ve vodě, které do vody přecházejí. Čistý přírodní produkt obsahuje blahodárné a léčivé složky, žádné přidané látky. Jejich každá kapka obsahuje esenci dané rostliny či byliny.

POUŽITÍ:
Květové vody mají široké využití v kosmetické péči a také při péči o těhotné ženy, kojence a seniory. Mají mnohem jemnější účinky jako éterické oleje, aplikuji se přímo na pokožku a není potřeba dále je ředit. Mohou se používat ve formě sprejů nebo místo pleťové vody. Přidávají se do základů krémů či gelů, do vody na inhalaci, do koupelí, zvlhčovačů vzduchu nebo do napařovačů. Vhodné jsou všude tam, kde není praktické nebo žádoucí použít olej, případně alkohol. Vytvářejí na pokožce aktivní hydratační ochrannou vrstvu se zjemňujícími, zklidňujícími a léčivými účinky. Jsou vhodné pro všechny typy pleti včetně poškozené, podrážděné a citlivé, počínaje spáleninami od slunce, vysušené pokožky vlivem prostředí až po péči o kojence.
Spektrum vůní se u hydroláty mění a odpovídá složení bioaktivních látek, které obsahují. Některé voní jako éterický olej a příslušná destilovaná rostlina, některé voní málo a jiné zase sladce jako vody z pomerančových květů nebo růže. Květové vody jsou obvykle na vzhled čiré, někdy se slabým matem, který může mít barvu od růžové po modrou podle destilované rostliny. Hydroláty se mezi sebou mohou míchat podobně jako éterické oleje.
Většina komerčních "květových vod" jsou pouze syntetické parfémované vody nebo v lepším případě alkoholové směsi, kdy se éterické oleje rozmíchávají do vody pomocí emulgátorů. Často se termín zaměňuje s "toaletní vodou", které jsou však alkoholové a pro pokožku nevhodné. Někdy se i do pravých květových vod přidává alkohol kvůli jejich konzervaci, což zcela mění jejich povahu a terapeutickou hodnotu.
UPOZORNĚNÍ!
Květové vody jsou velmi citlivé na mikrobiologickou kontaminaci. Neobsahují alkohol. Z tohoto důvodu hydroláty po otevření musí být dobře uzavřené, mimo světla a tepelného zdroje. Po otevření spotřebujte do 6 měsíců.

 

Nový komentář

* (Povinné)

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení