Bentonitový jíl

Bentonitový jíl

Hodnocení produktu: 4.33/5 (6x)

Vaše hodnocení:

Pohlcuje nečistoty a nadbytečný maz. Má všestranné využití

127 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Soaphoria

Bentonitový jíl - Přírodní kosmetický jíl - Soaphoria

Jílovitý prášek s výjimečnými vlastnostmi, vyskytující se zejména ve městě Benton - USA, na základě čehož dostal i svůj název.

Jde o bentonitový jíl, známý zejména díky svým mimořádným čistícím vlastnostem a schopnosti pohlcovat špínu a nadbytečný maz.

Už po staletí se používá při problémech s vlasy, k léčbě různých kožních onemocnění a dokonce i k léčbě zažívacích chorob.

POUŽITÍ

Jako šampon
Právě díky svým čistícím vlastnostem a schopnosti pohlcovat maz, je bentonit mimořádně oblíbený na mastné a znečištěné vlasy. Jíl smíchejte s vodou a aplikujte na neumyté vlasy. Nechte chvíli působit a vlasy pak důkladně umyjte čistou vodou. Běžný šampon již není nutno používat, protože produkt vlasy dokonale vyčistí a odmastí.

Jak kúra na pokožku hlavy
Bentonitové jíl je mimořádně účinný rovněž při problémech s vlasovou kůží. Pokud Vás trápí různé pupínky, strupy, zda vyrážky na hlavě, vmasírujte do pokožky malé množství jílu. Po krátkém působení ho důkladně vymyjte.

Jako maska
Je vynikající i na pokožku celého těla. Pomáhá při zánětech, svědění a podráždění pokožky, ale i při vážnějších problémech, jako jsou kožní plísně, ekzém nebo lupénka. Ihned zjemňuje svědění a podráždění a působí hluboko v pokožce, ze které vytahuje toxiny a nečistoty. Při vážnějších problémech nechte působit na pokožce několik hodin. Jíl nanášejte přímo na postižená místa.

Jako koupel
Připravte si koupel s přidáním bentonitové jílu do horké vody (cca. 200g) a ponořte se do koupele na 20-30 min a nechte jíl působit.

100 g
Složení: bentonit

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info